Team Steady Performance

Vi er alle fitness-uddannede på forskellig vis, og har derudover en akademisk baggrund i ernæring og sundhed, idræt, fysioterapi, sygepleje samt medicin. Vi har været aktive i fitness- industrien en årrække, både i Danmark og udlandet. Vi har hjulpet mere end 1000 privatkunder med at komme i bedre form, få mere overskud i hverdagen samt leve et sundere liv. Vi har en videnskabelig tilgang til sundhed og fitness, og vi tager udgangspunkt i en helhedsvurdering af det at være sund.
Vi består primært af et Steady-team, samt vores tilknyttede konsulenter. Læs mere om hvad vi hver især tilbyder i profilerne nedenfor.

Crossrun

Primo 2017 starter vi igen crossrun op. Konceptet er simpelt: Vi skal ud i naturen og bevæge os. Vi skal være aktive og bruge de redskaber, vi finder på vores vej.. Sten, bakker, træer, vand. sand, you name it..

10484346_10152204958903494_913121627789636401_n.jpg

Nordic Race

Vi elsker udfordringer og har flere gange deltaget i Nordic Race under navnet team steady performance. Det er blevet til flere top 20 og top 100 placeringer, det er vi ret stolte af. Ses vi næste gang?

Kristian Lilja

København
Kristianhlilja@gmail.com
+45 3149 2687

Frederik BAHNE

Helsingør og Hillerød
Bkterapi@gmail.com
+45 2088 5303

Frederik Machholdt

Hornbæk
frederik@hastrup.dk
+45 2721 2464

Untitled design(11).png

Frederik Johannesen

Roskilde
frederik.esu@gmail.com
+45 2635 8767

 

 

 

 

Lena KERT HANSEN

Nordsjælland
Lena@blivsundere.nu
+45 6055 0654

Bitten Hammer Kjølsen

Hornbæk
bitten@yogapraxis.dk
+45 2242 9923

Untitled design.png

Marc sander

København
Xosander@gmail.com
+45 42101013

Nikola Jovanovic

København
nikola@steadylife.dk
+45 28236263